Достапни линкови

Багдад: Најмалку шест загинати во експлозија на автомобил бомба


Најмалку 6 лица загина изутринава , а многу повеќе се ранети во експлозија на автомобил бомба , пред полициска станица во западен Ирак. Извори од болнцата, 110 километри западно од Багдад, каде се пренесени жртвите, соопштија дека најмалку 6 лица загинале а многу повеќе се ранети. Други детали за овој инцидент не се соопштени.
XS
SM
MD
LG