Достапни линкови

Блиски Исток: Средба на американскиот пратеник за Блиски Исток со палестинскиот премиер


Американскиот пратеник за Блискиот Исток Дејвид Сатерфилд денеска во близина на Ерусалим се состана со палестинскиот премиер Ахмед Куреи. Дејвид Сатерфилд и пратеникот на Обединетите Нации Терје Ларсен се во регионот во обид да го обноват блискоисточниот мировен процес. Ларсен вчера изјави дека постои можнност за продолжување на разговорите меѓу израелските и палестинските преговарачи.
XS
SM
MD
LG