Достапни линкови

Приштина: Хари Холкери ја поништи одлуката на косовскиот парламент


Шефот на УНМИК Хари Холкери синоќа ја поништи одлуката на косовскиот парламент со која како неважечки беа прогласени сите 53 уставни и законски прописи, кои во врска со Косово ги усвоила Србија од 1989 до 2001-ва година. Холкери изјави дека косовскиот парламент нема такви овластувања.
XS
SM
MD
LG