Достапни линкови

Хила: Двајца полски војници повредени


Двајца полски војници биле повредени, од кои еден потешко, во нападот врз нивниот конвој во близина на ирачкиот град Хила. Според агенциските извештаи, станува збор за ракетен напад или пак за подметната мина.
XS
SM
MD
LG