Достапни линкови

Багдад: Неколку силни експлозии во близина на седиштето на сојузничките сили


Неколку силни експлозии одекнаа синоќа во центарот на Багдад, во близина на седиштето на сојузничките сили, но причинета е само материјална штета. По експолизиите, американските војници, со подршка на хеликоптери, започнале истрага за откривање на сторителите.
XS
SM
MD
LG