Достапни линкови

Газа: Тројца Палестинци загинале во оружена пресметка


Тројца Палeстинци биле убиени во оружената пресметка што се случила денеска кога израелските војници со оклопни возила влегле во бегалскиот камп Рафа во појасот Газа. Според болнички извори, притоа имало и десетина повредени палестинци. Претставници на израелската армија потврдија дека војниците денеска влегле во Рафа со цел да уапсат еден член на милитантната организација ХАМАС.
XS
SM
MD
LG