Достапни линкови

Москва: Претседателски избори во март 2004


Рускиот федералел совет денеска едносгласно изгласа претседателските избори вио земјата да бидат одржани во Март 2004 година. Одлуката на Советот како горен дел на парламентот доаѓа по победата на парламентарните избори на партиите кои го подржуваат актуелниот претседател Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG