Достапни линкови

Москва: Петмина загинати во експлозија на автомобил бомба


5 лица загинале, а неколкумина биле повредени од експлозијата на автомобил бомба во центарот на Москва, соопштија руските власти. Експлозијата се случила пред хотелот Национал, кој е во близина на Кремљ.
XS
SM
MD
LG