Достапни линкови

Вашингтон: Средба на Џорц Буш со кинескиот премиер Џибао


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска во Вашингтон ќе се состане со кинескиот премиер Вен Џибао. Како што е најавено, главни теми на разговорите ќе бидат Северно-корејската нуклеарна криза, статусот на Тајван и билатералните трговски односи.
XS
SM
MD
LG