Достапни линкови

Багдад: 31 американски војник повредени во експлозија на автомобил бомба


31 американски војник биле повредени при експлозија на автомобил бомба во северен Ирак, соопшти претставник на американските сили. До експлозијата дошло пред влезот на една американска база, кога возилото одбило да запре, по што војниците отвориле оган врз него. Силна експлозија денеска одекнала и пред една сунитска џамија во Багдад, но нема информации за жртви.
XS
SM
MD
LG