Достапни линкови

Хараре: Зимбабве се полече од членство во Комонвелтот


Зимбабве се повлече од членството во Комонвелтот. Оваа одлука, како што соопшти владата во Хараре, стапува во сила веднаш. Неколку часа предходно на самитот на Комонвелтот во Нигерија беше донесена одлука за продолжување на суспензијата на членството на Зимбабве во таа организација.
XS
SM
MD
LG