Достапни линкови

Багдад: Еден американски војник убиен а двајца ранети


Еден американски војник е убиен, а двајца се ранети во северноирачкиот град Мосул, во бомбашки напад врз воената колона на коалиционите сили, соопшти американската армија. „Еден војник е убиен а двајца се ранети при експлозија на рачно изработена експлозивна направа поставена на патот по кој минувала воената колона“, изјави Кели Тејлор, од 101-та военовоздухопловна дивизија.
XS
SM
MD
LG