Достапни линкови

Милано: 19 повредени во железничка несреќа


Деветнаесет лица се повредени во судар на патнички воз и локомотива што се случи на станица во близина на Милано. Италијанската полиција соопшти дека возот со околу 50 патници удрил директно во една локомотива, поставена на истиот колосек, по што излетал од шините. Истрага за причините на несреќата е во тек.
XS
SM
MD
LG