Достапни линкови

Франкфурт: Ждрепка за СП во фудбал 2006


Денеска во Франкфурт ќе биде извршена жрепката за квалификациските групи за Светското фудбалско првенство што во две илјади и шеста година ќе се одржи во Германија. На квалификациите ќе учествуваат сто пеесет и шест фудбалски репрезентации. Во финалниот дел на светското првенство ќе се натпреваруваат триесет и две екипи. Само Германија како домаќин го има обезбедно учеството.
XS
SM
MD
LG