Достапни линкови

Брисел: Поздравена одлуката на Буш да ја укине царината за увоз на челик


Европската Унија, Јапонија, Кина и Јужна Кореа ја поздравија одлуката на претседателот Џорџ Буш да ги укине американските даноци за увоз на челик. Ваквиот потег, според агенциите, ја спречи опасноста од трговска војна. Така, Брисел веќе најави дека ќе ги откаже санкциите за американските производи што требаше да бидат воведени кон срединатана овој месец.
XS
SM
MD
LG