Достапни линкови

Багдад: Тројца Ирачани загинале во експлозија во близина на џамија


Тројца Ирачани загинале, а тринаесетина биле повредени во експлозијата што се случила денеска во близина на една џамија во Багдад. Претходно, како што јавуваат агенциите, северно од Багдад ирачките бунтовници нападнале еден американски конвој при што биле ранети неколкумина војници. Официјална потврда за овој напад се уште нема.
XS
SM
MD
LG