Достапни линкови

Русија: Најмалку 30 загинати, а над стотина повредени во експлозија во воз


Најмалку триесет и пет луѓе загинале, а над стотина биле ранети во денешната експлозија во еден воз на југот на Русија, во близина на Чеченија, соопшти руското министерство за вонредни ситуации. Според руските власти станува збор за акт на тероризам, бидејќи било утврдено дека експлозијата била предизвикана од бомба поставена во еден вагон на возот.
XS
SM
MD
LG