Достапни линкови

Франкфурт: Денеска ждрепка за СП 2006 во фудбал во Германија


Денеска во Франкфурт ке се одржи церемонијата за извлекување на групите за пред квалификациите за светското првенство во фудбал кое ке се одржи во 2006 година во Германија. Вкупно 156 национални репрезентации ке учествуваат во преткфалификациите. Само Германија како домаќин директно ќе учествува во завршницата на првенството.
XS
SM
MD
LG