Достапни линкови

Авганистан: Посета на американскиот секертар за одбрана Доналд Рамсфелд


Американскиот министер за одбрана Доналд Рамсфелд денеска на северот на Авганистан во Мазар и Шариф се состана со командантот на британскиот воен тим и со Абдул Рашид Достум чија фракција на етничките узбеци е обвинета за премногу бавно разоружување. Рамсфелд ке се состане во Кабул со претседателот Хамид Карзаи и со командантот на мисијата на Нато во Авганистан.
XS
SM
MD
LG