Достапни линкови

Париз: Три лица загинати, неколку исчезнати во поплави во Франција


Три лица загинале, а неколку се сметаат за изчезнати како последица на поплавите во јужна и источна Франција. Спасувачките екипи евакуирале околу илјада луѓе од реонот во близина на Марсеј, а во прекин е железничкиот превоз меѓу северниот и јужниот дел на Франција.
XS
SM
MD
LG