Достапни линкови

Тбилиси: Посета на американски официјални претставници


Американски официјални претставници престојуваат во Грузија на разговори со новата преодна влада во Тбилиси. Главни теми се американско – грзиските односи по оставката на претседателот Шеврнадѕе и начините за помош на Грузија во организирањето на претседателските избори на 4-ти јануари и парламентарните, закажани за 25-ти јануари.
XS
SM
MD
LG