Достапни линкови

Вашингтон: Пауел подготвен за состанок за неофицијалниот мировен план за Блиски Исток


Американскиот државен секретар Колин Пауел изрази готовност да се состане со израелските и палестинските автори на неофицијалниот мировен план за Блискиот Исток, и покрај острото противење од израелската влада. Пауел, кој е во посета на северно-африканските држави, оцени дека тоа не значи и откажување на Вашингтон од досегашниот официјален мировен план.
XS
SM
MD
LG