Достапни линкови

Најроби: САД и Австралија предупредуваат на можни терористички напади


Соединетите Држави и Австралија ги предупредија своите граѓани на можен терористички напад во главниот град на Кенија – Најроби. Како што е објавено, нападот би можел да се случи во наредните неколку дена, а како можни цели се посочени хотелите Стенли и Хилтон во Најроби.
XS
SM
MD
LG