Достапни линкови

Вашингтон: САД планираат да им ја предадат власта на Ирачаните до крајот на јуни догодина


Администрацијата на американскиот претседател Џорџ Буш останува на плановите да им се предаде власта на ирачаните до крајот на јуни идната година. Портпаролот на Стејт Департментот Ричард Баучер прецизира дека со планот се предвидува одржување директни избори за новата ирачка влада.
XS
SM
MD
LG