Достапни линкови

Западен Брег: Продолжува акцијата на израелските сили


Израелските сили и ја продолжуваат акцијата во потрага по милитанти на Хамас на западниот Брег. Според новинските извештаи, тие денеска убиле еден вооружен палестинец кој се обидел да избега од градот Џенин. Палестинското раководство предупреди дека обновените израелски воени операции ги минираат палестинските напори за спречување на нападите на милитантите врз израелците.
XS
SM
MD
LG