Достапни линкови

Рамала: Акција на израелската армија против милитантните на Хамас


Израелската армија изврши широка операција против милитантите на Хамас во Рамала на Западниот Брег, при што загинаа двајца, а беа уепсени повеќе палестинци. Агенциите јавија дека на полноќ повеќе од 60 тенкови и воени возила влегле во Рамала што предизвикало оружен судир.
XS
SM
MD
LG