Достапни линкови

Пекинг: Посета на германскиот канцелар Герхард Шредер


Германскиот канцелар Герхард Шредер со голема бизнис делегација пристигна во Пекинг и ги започна разговорите со кинескиот лидер Ху Џинтао за зголемување на економската и трговската соработка меѓу Германија и Кина. Германија е главен кинески трговски партнер на Кина во Европа и обратно Кина е најголемиот германски трговски партнер во Азија.
XS
SM
MD
LG