Достапни линкови

Подгорица: Продолжува посетата на претседателот Трајковски


Претседателот на Република Македонија Борис Трајковски ја продолжува посетата на Црна Гора каде што вчера допатува на покана на црногорскиот претседател Филип Вујановиќ. Трајковски синоќа во Будва разговараше со претсеадтелот на државната заедница Србија и Црна Гора Светозар Маровиќ, а денеска во Подгорица ќе се состане со највисоките преставници на црногорското раководство.
XS
SM
MD
LG