Достапни линкови

Москва: Десетмина странски студенти нападнати од група „скинхедси“


Десетмина странски студенти во Москва биле нападнати од група Скинхедси, при што неколкумина од студентите биле тешко повредени, јавија руските медиуми. Полицијата уапсила неколкумина од напаѓачите. Пред една недела во пожарот во студентскиот центар за странци во Москва, за кој не беа утврдени причините, загинаа 38-мина студенти.
XS
SM
MD
LG