Достапни линкови

Багдад: Најмалку двајца американски војници загинале во ракетен напад


Најмалку двајца американски војници загинале, а еден е повреден при денешниот ракетен напад врз еден конвој на американските сили западно од Багдад. Американскиот претседател Џорџ Буш, во вчерашното радио обраќање до нацијата, оцени дека моралот на американските војници во Ирак е на високо ниво и оти ќе ја добијат и оваа битка.
XS
SM
MD
LG