Достапни линкови

Скопје: Свеченост по повод испраќањето на новиот армиски контингент во Ирак


Во касарната Илинден во Скопје се одржува свеченост по повод испраќањето нов македонски армиски контингент во мисијата „Слобода“ за Ирак. Одлуката ја одобри македонскиот парламент во петокот.
XS
SM
MD
LG