Достапни линкови

Анкара: Уапсен осомничениот за терористичкиот напад во Истанбул


Турската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот за планирање на самоубиствениот терористички напад врз синагогите во Истанбул, кога загинаа над 20 луѓе. Лицето, чиј идентитет не е соопштен, било уапсено во моментот кога с еобидувало да ја напушти Турција.
XS
SM
MD
LG