Достапни линкови

Љубљана: Во третиот квартал годинава невработеноста 6,6 насто


Во третиот квартал од годинава, во Словенија е регистрирана невработеност од 6,6 насто, соопшти државното биро за статистика. Според истиот извор, инфлацијата во ноември изнесува 0,3 насто.
XS
SM
MD
LG