Достапни линкови

Авганистан: Американските сили ќе поделат 200 илјади радио приемници


Американските сили во Авганистан соопштија дека ќе им поделат на аваганистанците околу 200 илјади радио приемници, со цел да можат да се информираат за случувањата во нивната земја и во светот. Како што е соопштено, целта е да се неутрализираат дезинформациите што ги шират терористите и анти-коалициските сили за повторно враќање на хаосот во Авганистан.
XS
SM
MD
LG