Достапни линкови

Блиски Исток: Арафат апелира до западните лидери за обновување на мировниот процес


Палестинскиот лидер Јасер Арафат упати серија апели до Западните лидери да го поттикнат обновувањето на мировниот процес на Блискиот Исток. Апелот доаѓа пред планираното потпишување на алтернативниот мировен план, предложен од опозиционите израелски политичари и угледни палестинци, што е закажано за в понеделник во Женева.
XS
SM
MD
LG