Достапни линкови

Неапол: Шефовите на дипломатиите на ЕУ го продолжуваат состанокот за новиот устав


Министрите за надворешни работи на Европската Унија во италијанскиот град Неапол ги продолжуваат разговорите за новиот Устав на Унијата. Како што јавуваат агенциите, Шпанија и Полска и некои други помали земји остануваљат на барањето за еднаквост при одлучувањето во Унијата и по проширувањето во наредната година.
XS
SM
MD
LG