Достапни линкови

Варшава: 67 насто од жителите на Полска против воено присуство во Ирак


Околу 67 проценти од пољаците се противат на присуството на нивни војници во Ирак што е за 10 насто повеќе во однос на истражувањето од минатиот месец. Подршката пак опадна за девет проценти односно на 28 насто. Последното истражувањето е направено по загинувањето на првиот полски војник во заседа во Ирак.
XS
SM
MD
LG