Достапни линкови

Брисел: Состанок на шефовите на дипломатиите на ЕУ


Шефовите на дипломатиите на Европската Унија на дводневниот состанок во Брисел ке се обидат да ги надминат разликите околу Европскиот Устав. Најголемите недоразбирања се околу распределбата на моќта во европските институции. Ако се оди според планираното, Уставот треба да биде донесен на самитот на Унијата следниот месец во Рим.
XS
SM
MD
LG