Достапни линкови

Софија: САД и Бугарија разгледуваат можност за формирање воени бази на НАТО во Бугарија


Вашингтон и Софија идниот месец ќе ја разгледаат можноста за формирање воени бази на НАТО во Бугарија, изјави синоќа шефот на бугарската дипломатија Соломон Паси, најавувајќи ја посетата на делегацијата на Стејт Департментот на Софија. Како што јави МИА, станува збор за воздухопловната база кај Бургас која за време на војните во Авганистан и Ирак им беше отстапена на американските сили.
XS
SM
MD
LG