Достапни линкови

Брисел: Костов и Мемети на состанок за организираниот криминал и граничното обезбедување


Министрите за внатрешни работи и за правда Хари Костов и Иџет Мемети денеска во Брисел учествуваат на министерскиот состанок на земјите од Западен Балкан и Европската Унија. Тема на состанокот е борба против организираниот криминал и граничното обезбедување.
XS
SM
MD
LG