Достапни линкови

Приштина: Формалното признавање на независноста на Косово ќе донесе мир за сите Албанци


Формалното признавање на независноста на Косово ќе донесе мир за сите Албанци, оцени косовскиот претседател Ибрахим Ругова во денешното обраќање на граѓаните пред утрешниот празник, ден на албанското знаме кога е прогласена независноста на Албанија. Според него наспроти овој ден може да се каже дека Албанците стануваат важен фактор во овој дел на Европа.
XS
SM
MD
LG