Достапни линкови

Киев: Протести против предлог буџетот


Повеќе илјади граѓани на Украина протестираат пред парламентот барајќи да не биде усвоен предложениот буџет за наредната година, како и оставка на владата. Пратениците од опозицијата за нацрт буџетот велат дека не е социјален и дека ќе придонесе за зголемување на сиромаштијата во земјата.
XS
SM
MD
LG