Достапни линкови

Кашмир: Постигнат договор за набљудување на прекинот на огнот меѓу Индија и Пакистан


Армиите на Индија и Пакистан се согласија на полноќ да започнат да го набљудуваат прекинот на огнот на границата на поделениот Кашмир што коинцидира со крајот на светиот мулимански месец Рамадан. Двете страни не прецизираа колку долго ке трае прекинот на огнот.
XS
SM
MD
LG