Достапни линкови

Грозни: Убиени 17 милитанти во акција на руските специјални единици


Руските власти соопштија дека во акција на специјалните единици во Чеченија биле убиени 17 милитанти. До судирите дошло во близина на градот Грозни, при што биле ранети и четворица припадници на федералните сили.
XS
SM
MD
LG