Достапни линкови

Анкара: Посета на германскиот шеф на дипломатијата Јошка Фишер


Германскиот министер за надворешни работи Јошка Фишер при денешната посета на Турција, како што е најавено, ќе ја искаже германската подршка за таа земја по терористичките напади во Истанбул. Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган изјави за Би Би Си дека нападите нема да ја поколебаат Турција во намерите да стане првата муслиманска земја – членка на Европската Унија.
XS
SM
MD
LG