Достапни линкови

Лондон: Посета на францускиот претседател Жак Ширак


Францускиот претседател Жак Ширак денеска во Лондон ќе разговара со британскиот премиер Тони Блер. Велика Британија и Франција настојуваат да ги подобрат меѓусебните односи, кои беа нарушени по воената интервенција во Ирак.
XS
SM
MD
LG