Достапни линкови

Москва: Најмалку 32 студенти загинаа во пожар во студентски дом


Најмалку 32-ца странски студенти загинале, а над 130 биле повредени во пожарот во еден студентски дом во Москва, соопшти руското министерство за вонредни ситуации. Меѓу жртвите се студенти од Кина, Бангладеж, Виетнам и од неколку африкански земји. Се претпоставува дека причина за пожарот е електричната инсталација, но не е исклучена можноста и тој да бил подметнат.
XS
SM
MD
LG