Достапни линкови

Мосул: Убиени двајца американски војници


Двајца американски војници се убиени денеска во северниот ирачки град Мосул. Американски воен портпарол го потврди убиството, но не даде детали за инцидентот. Во експлозија на бомба што се случи изутрината во близина на ирачкиот град Баакуба се повредени двајца американски војници. Засега нема официјална потврда за инцидентот од страна на американската армија.
XS
SM
MD
LG