Достапни линкови

Тбилиси: Грузија ги зголеми мерките за обезбедување на границата


Лидерот на радикалната грузиска опозиција Михаил Сакашвили денеска ги повика демонстрантите кои се наоѓаат на улиците на Тбилиси, да упаднат во зградите на Министерството за внатрешни работи на Грузија и на Грузиската државна телевизија. Како што е соопштено, 50 лица од специјалните единици на грузиското Министерство за внатрешни работи им се приклучиле на приврзаниците на опозицијата.
XS
SM
MD
LG