Достапни линкови

Берлин: Шефот на германската дипломатија Фишер ќе ја посети Турција


Германскиот министер за надворешни работи Јошка Фишер утре ќе замине во посета на Анкара, каде што ќе се сретне со шефот на турската дипломатија Абдула Ѓул.
XS
SM
MD
LG